.: فرهنگ ایران :.

تغییر به حالت دسکتاپ

دکتر صالحی امیری در نشست با مدیران خبرگزاری‌ها و مطبوعات

پیشنهاد مذاکره، قبل از احضار اصحاب رسانه را به اژه‌ای ارائه کردم

دومین نشست هم‌اندیشی سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران عامل خبرگزاری ها و مطبوعات دیروز با عنوان طرح مسأله و بیان مسائل و مشکلات از طرف اصحاب رسانه برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دکتر صالحی امیری در این نشست، هم اندیشی با اصحاب رسانه را فرصت مغتنمی برای بیان مسائل و مشکلات این قشر عنوان کرد و گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری از من خواسته‌اند گزارشی از وضعیت کنونی اصحاب مطبوعات و رسانه آماده و خدمت وی ارائه کنم.  وی افزود: نکات مطرح شده در این نشست و نظرات و خواسته‌های این قشر را به دولت ارائه می‌کنم. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به حاضران در این نشست گفت: نکات مطرح شده در این جلسه بعضاً قابل دسترسی و برخی هم نیست اما تلاش می‌کنیم که مسائل مهم و اساسی را جمع‌بندی و به دولت منتقل کنیم.

صالحی امیری در ادامه با اشاره به نکات مطرح شده، موضوع یارانه مطبوعات را مهم برشمرد و تأکید کرد: شفاف‌سازی و هدفمندی یارانه مطبوعات سیاست قطعی و اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. همچنین براین باورم که علاوه بر شفاف‌سازی باید موضوع یارانه‌ها به اجماع خود اهالی مطبوعات هم برسد.  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله مسائل مطرح شده در این نشست، شکاف در نظام رسانه‌های دولتی و غیر دولتی را برشمرد.  عضو کابینه دولت تدبیر و امید در ادامه موضوع توجه به امنیت شغلی و معیشتی اصحاب رسانه را از دیگر مسائل مهم مطرح شده  در این نشست عنوان کرد و گفت: مسائل معیشتی و شغلی مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

صالحی امیری درباره امنیت شغلی هم به دیدار اخیر خود با حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه اشاره کرد و گفت:‌ احضار به دادگاه این قشر را دور از‌شأن این افراد دانسته و پیشنهاد کردم تدابیری اتخاذ شود تا قبل از احضار به دادگاه با مذاکره مسائل حل و فصل شود.  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: برای حل مسأله اصحاب رسانه خارج از مسأله قضایی باید مکانیزمی تهیه و تعریف شود.

صالحی امیری تصریح کرد: براین باورم اگر فرایند گفت‌و‌گو راه‌اندازی شود بسیاری از چالش‌های پیش رو حل خواهد شد. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه مسأله شبکه‌های اجتماعی را از دیگر مسائل مطرح شده از سوی اصحاب رسانه عنوان کرد و گفت: عده‌ای این شبکه‌ها را فرصت و عده‌ای آن را تهدید می‌دانند. صالحی امیری خاطرنشان کرد: دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب مورد توجه ما است و بر این اساس معتقدیم فضای مجازی نه بسته شود و نه اینکه ولنگاری به وجود بیاید. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:‌ موارد مطرح شده در این نشست در پنج محور مهم قابل جمع‌بندی است و با هماهنگی معاون مطبوعاتی جمع‌بندی نهایی و در نهایت به تمامی افراد حاضر در این نشست اطلاع‌رسانی و پس از اظهار نظر نهایی به دولت ارائه خواهد شد. پیش از سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شماری از مدیران عامل خبرگزاری ها و مدیران مسئول مطبوعات به ارائه نقطه نظرات، مسائل و مشکلات پرداختند.

روزنامه ایران-20 آذرماه 1395

1388 - 1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به دکتر صالحی امیری می باشد .

بالا نسخه رومیزی