.: فرهنگ ایران :.

تغییر به حالت دسکتاپ

سخنرانی دکتر صالحی امیری در حاشیه آیین پایانی بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها

«شفافیت و صداقت» که در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها به عنوان شعار انتخاب شده است در واقع شعار دولت تدبیر و امید است زیرا ما معتقدیم مردم صاحبات اصلی اطلاعات هستند و دولت هیچ شانی نسبت به خدمت به مردم برای خود قایل نیست.

«دکتر سیدرضا صالحی امیری» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه آیین پایانی بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در مصلای حضرت امام خمینی (ره) ضمن بیان این مطلب گفت: مهمترین رسالت رسانه ها مهمترین رسالت از جمله صدا و سیما، مطبوعات، خبرگزاری ها، سایت ها و همه شبکه های اجتماعی باید این باور باشد که برای تداوم حیات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جامعه به دو اصل قانون مداری و اخلاق مداری پایبند باشند. و همچنین به مبانی دینی، شرعی و اعتقادی خود نیز پایبند باشند.

وی با اشاره به شعار این دوره از نمایشگاه مطبوعات ادامه داد: صداقت مساله بسیار مهمی است که مردم از مسوولان، رسانه ها، خبرنگاران و همه اصحاب مطبوعات انتظار دارند.

صالحی امیری افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دو وظیفه هم زمان شامل پاسداری از آزادی فکر و قلم و بیان و نقطه دوم حمایت از اصحاب مطبوعات را دنبال می کند که در این ارتباط خوشبختانه قدم های جدی طی سه سال گذشته بر داشته شده است.

 

تاسیس سازمان نظام رسانه ای در دستور کار دولت قرار گرفته است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت تدبیر و امید اهتمام خاصی به حمایت از رسانه ها دارد و به همین منظور تاسیس سازمان نظام رسانه ای در دستور کار قرار گرفته که امیدوارم قبل از پایان کار دولت به تصویب رسیده و آن را ابلاغ کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: در همین هفته اخیر بنا به دستور رئیس جمهوری موظف به پیگیری مسایل اصحاب رسانه و مطبوعات شدم که این مهم موجب برگزاری یک نشست با سازمان مدیریت و برنامه ریزی شد و خوشبختانه بر حسب دستور رئیس جمهوری اولین اقدام برای پرداخت یارانه مطبوعات انجام شد.

 

بقای فرهنگ ایرانی با بقای زبان فارسی، رابطه ای عمیق دارد         

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر گسترش زبان فارسی گفت: زبان فارسی یکی از عناصر اصلی هویت ملی ایرانیان است زیرا بقای فرهنگ ایرانی با بقای زبان فارسی یک رابطه عمیق دارد.

صالحی امیری تصریح کرد: بیش از هزار سال است که شاهنامه پرچمدار زبان شیرین فارسی است و زبان فارسی در کنار سایر مولفه ها هویت ملی ما را تشکیل می دهد که یک عنصر بسیار تعیین کننده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در سال های اخیر تلاش های بسیاری برای گسترش زبان فارسی در سطح جهانی و داخلی انجام شده است که می توان به تشکیل بنیاد سعدی توسط فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی اشاره کرد که برای گسترس زبان فارسی در داخل و جهان انجام گرفته است.

وی تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز یکی از رسالت های خود را پاسداشت و گسترش زبان فارسی در سطح ملی و جهانی می داند.

صالحی امیری گفت: برای زبان فارسی به طور طبیعی نیاز به بخشنامه و ... نیست بلکه به صورت اصولی زبان و ادبیات فارسی باید از مهد کودک ها، مدارس، دانشگاه ها، تالیف کتاب و همه حوزه هایی که مفاهیم زبان را منتقل می کنند، رعایت شود.

1388 - 1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به دکتر صالحی امیری می باشد .

بالا نسخه رومیزی