.: فرهنگ ایران :.

تغییر به حالت دسکتاپ

سخنرانی دکتر صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی

دکتر سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی و تجدید میثاق با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) در مرقد حضرت امام خمینی (ره) با بیان این مطلب گفت: از حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی که وقت گذاشتند که ما یکبار دیگر به همراه مدیران و معاونین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مراد، مرشد، هویت و اخلاق و انسانیت، شرافت، معرفت و همه زیبایی هایی که انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی برای ما آورد، تجدید بیعت کنیم، سپاسگزارم.

وی افزود: خداوند را شاکریم که گرچه حضرت امام نیستند ولی شخصیت بزرگواری هستند که هر وقت به دیدنش نائل می شویم احساس می کنیم روح امام را در این شخصیت متجلی می بینیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: خدا را شاکریم که با تولیت، فرهنگ، معنویت و عرفان خمینی در جامعه وجود دارد. و مقام معظم رهبری سلف حضرت امام نیز همچنان آن راه را به صرافت دنبال می کنند و زیر چتر دینی و فرهنگی مقام رهبری حیات فرهنگی داریم.

وی تاکید کرد: مدت زیادی در صحیفه امام به دنبال مفاهیم فرهنگی حضرت امام خمینی بودم و دریافتم تمام اندیشه امام، ساخت انسان فرهنگی است. اگر انسان ها ساخته شوند جامعه هم ساخته خواهد شد.

صالحی امیری گفت: امروز بعد از چند دهه یکبار دیگر باید جامعه را آسیب شناسی کنیم. و مجموعه بزرگ وزارت ارشاد که سکاندار کشتی فرهنگ، هنر و ادب ایران است امروز یکبار دیگر تصمیم بر تجدید عهد با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گرفت چرا  که جهت گیری حرکت فرهنگی در مسیر حضرت امام تداوم خواهد داشت.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی و معاونین و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند و بار دیگر با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) تجدید میثاق کردند.

1388 - 1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به دکتر صالحی امیری می باشد .

بالا نسخه رومیزی